Zaman Lehimize Gelişiyor…

0
597

D Grubu’ndaki dördüncü maçımızda ikinci galibiyetimizi alarak adımızı Avrupa’da son 16‘ya yazdırdık. Maça fırtına gibi giren millilerimiz maçın başında oyuna ağırlığını koydu. İlk periyotu 9 sayı farkla önde bitirirken, skorda Cedi‘ye katılan Barış, Melih ve Semih ile çeyrek sonu farklı bitti.

İkinci periyot başlangıcına 8-0’lık bir seriyle giren Belçika durumu eşitlese de baskılı savunmamız sonuç getirdi ve 14 sayı öne geçtik. Melih’in dışarda olduğu sırada 2-1-2 alan savunmasına dönen Belçika farkı azalttı. Devreye takımımız 7 farkla önde girdi.

Belçika üçüncü çeyreğe hızlı girince yeniden yakalandık. 26. dakikada 61-60 öne bile geçtiler. Zamanın lehimize çalıştığını bu skor ve süreden sonra farkına vardık. Rusya ve Sırbistan maçlarında bu durumlarda telaş ile birlikte kişisel hatalar da eklenince kaybetmiştik.

Belçika maçında bunlardan eser yoktu.

Oyuna her yeni giren oyuncumuz bile uzun süredir oyundaymış gibi sahaya eli sıcak girdi. Üçüncü periyot sonu Belçika yeniden alan savunmasına sığındı. Biz yine kötü hücum ettik.

Final periyotunda ilk 5 dakika berabere geçilirken, son 5 dakikada sahada daha bilinçli ve kararlı kalan takımımız, 18-5‘lik harika bir dönüşle maçı bitirdi.

Periyot sonlarında Belçika’nın yaptığı klasik alan savunmasına telaşlı hücum ettik. Alan savunmasına karşı hücumumuzu yeniden gözden geçirmemizde fayda var. Eğer 4 dışarda oynayacaksak, boş şutları hücumda bulabilmemiz için yüksek veya alçak postu pasla kullanmak daha verimli olacaktır.

Bu maçtan öncede yazmıştım önce Belçika sonra Letonya‘yı kesin yenmemiz gerekiyor. Bu günü dinlenerek geçirip, Letonya‘ya hazırlanacağız. Takımda morallar en üst seviyede. En büyük artımız; oyuna sonradan giren oyuncuların takıma verdiği katkı üst düzeyde.

Takımın kenar yönetimle iletişimi son derece iyi.

Umarım bu tablo bize Letonya galibiyetini getirir ve arzu ettiğimiz kulvarda yolumuza devam ederiz.

Zamanın lehimize işlediğini bu maçda görmek hepimizin geleceğe olan beklentisini yükseltiyor…..

Mete BABAOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz