Ufuk Sarıca: Sonunu Getiremedik Ama…

0
252

A Milli Takımımızın İspanya’ya mağlup olup Eurobasket 2017’e veda ettiği karşılaşmanın ardından coach Ufuk Sarıca basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sarıca, “İspanya’ya ve Pau Gasol’e saygı duyduğumu belirtmek istiyorum. 37 yaşındaki bir oyuncunun yorucu geçen sezondan sonra buraya gelip sonuna kadar mücadele etmesinden ötürü tebrik etmek istiyorum” diye konuştu.

“Enerji veren bir takım olduk”

Açıklamalarına devam eden Sarıca, “Çok önemli bir rakiple oynasak da yenilgiyi kabul etmeden sonuna kadar oynadık. Kırılma anları vardı. Rodriguez’in üçüncü çeyrek sonunda gelen üçlüğü gibi… Son 4 dakikaya kadar oyunun içindeydik. Melih’in moladan sonra girmeyen şutu bizim kaderimizi değiştirdi. Bir takım eksiklerimizin olduğu gerçek. Bugün de imkansızın olmadığını gösterdik. Bugün olmasa da yarın başarabileceğimizi gösterdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Enerji veren bir milli takım olduk.” dedi.

“Bize saygı duydular”

Uzunlara aldığımız savunma önlemlerinde başarılı olduk. Rubio hiç sokamayan biri değil. 4-5 yıl önce hiç sokamıyordu. Kenan ve Doğuş’a bunları göstermemiz lazım. Demek ki çalışınca, psikolojik olarak da hazırlanırsan yapabiliyorsun. Cedi ve Furkan için bu turnuva muazzam bir turnuva. Sorumluluk alarak oynamak büyük artı. Rusya, Sırbistan ve Letonya maçlarında da çok büyük deneyimler kazandı. Pau da çok mücadele ettiğimizi söyledi. Tehlikeli olduğumuzu biliyorlardı. Maçtan önce de konsantrelerdi. Bize saygı duydular. Sonunu getiremedik ama bu saygıyı görmek de bizler için artı” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz