Türkiye Sizinle Gurur Duyuyor….

1
480

İspanya maçına çok kullanmadığımız Semih – Sertaç ikilisiyle başladık. Bundaki amaç; Gasol kardeşlerin etkisi karşısında savunmada pota altını riske etmemekti. Bu bir yere kadar etkili oldu diyebiliriz ama bu bizim hücumdaki alışkın olduğumuz ritmimizi bozdu.

İlk dakikalarda Sertaç’tan 4 sayı gelse de bu çok sürprizdi ama o da çok çabuk üçüncü faulü alınca ondan da mahrum kaldık. Takımımız kendi sistemine döndüğünde skorda geride kalmştı. Bu dakikadan sonra tecrübeli İspanya kaçtı biz kovaladık.

Geriden gelmek ekstra efor sarfetmemize neden oldu. 7-8 NBA oyuncusunun bulunduğu bir takıma 25 dakika iyi oynamak yetmezdi zaten yetmedi de. Son dakikalarda oluşan fark suni olsa da maçın ve mücadelenin hakkı bu değildi.

İki uzunla oynama üzerine kurulu bir strateji, hücumda hareketli oynayarak, hücum eden bir takımın ritmini bozardı, bunu düşünmeliydik. Çünkü 4 kısa oynadığımız sürelerde çok zorlanmadık, savunmada yerinde rotasyon yaparak beklenen zorlukları yaşamadık. Hatta kısa bir sürede İspanya üzerindeki baskımızı artırmak için 5 kısa bile oynadık.

Tribünlerde muhteşem bir seyirci vardı. Turnuva öncesi yazdığım bir yazıda oynayacağımız ilk maçların bayram tatiline rastladığını yazmıştım. Bugünkü atmosfer Rusya ve Sırbistan maçlarında olsaydı ne olurdu acaba? Bu konuda coach Ufuk Sarıca da karşılaşma öncesindeki bir söyleyişte serzenişte bulunmuştu.

Başta coach Ufuk Sarıca ve stafına sonra da oyuncularımıza, yani kısaca emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Dünden ve bugünden çıkaracağımız derslerle gelecekteki stratejimizi belirlemeliyiz. Bunu yapacak kadroların iş başında olması en buyuk güvencemiz…

     Mete BABAOĞLU

1 YORUM

  1. 2001 den beri her turnuva aynı yalan, genç takım gelecek turnuvalara bakacağız. Hiç kimse yalanınızı yemiyor size teşekkür filanda etmiyoruz. Sonrasında takımların yabancı oyuncularına, yabancı koçlara saldırıp bu para nereye gidiyor diye bağırıyorsunuz. Üç oyuncu dışında Obradovic hangisini oynatırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz