Türkiye İngiltere 84-70 Maç Özeti ve Foto Galeri

0
405
Önceki1 / 10
Dolaşmak için ← → tuşlarını kullanabilirsiniz

Maç Fotoğrafları için “Sonraki” tıklayınız

Türkiye – İngiltere 84-70 Maç Özeti ve Foto Galeri

Eurobasket 2017 2 Eylül 2017 de oynan Türkiye – İngiltere maç özeti ve fotoğraflarını bu yazıda bulabilirsiniz. Türkiye – İngiltere maçına dair bütün detaylar bu yazımızda

Eurobasket D Grubu’nda Milli Takımımız, Büyük Britanya ile karşılaşıyor.

Karşılaşma üç sayılık atışlarla başladı. Melih Mahmutoğlu’nun isabetine, Britanya Clark, Okereafor ve Nelson ile yanıt verdi. İngilizler, ilk 3 dakikayı 9-3 önde geçti. Semih Erden ve Barış Hersek’ten skor bulan millilerimiz, Lawrance ve Olaseni’yi durduramadı. İlk 6 dakikayı da Büyük Britanya, önde bitirdi: 14-10. Boateng’le skor bulan Britanya’ya Semih Erden ve Melih Mahmutoğlu ile yanıt veren devler, 1.30 kala öne geçti: 17-16. Bu ikiliye Cedi Osman ve Sinan Güler de eşlik edince, Milli Takımımız ilk periyodu 23-18 önde tamamladı.


İkinci çeyreğe Büyük Britanya Olaseni’nin orta mesafeden bulduğu isabetle başladı: 23-20. Bu basketin ardından kaptan Sinan Güler ve Cedi Osman sahne aldı. İki yıldızımız, farkı 8’e çıkardı: 28-20. Büyük Britanya Coach’u Joe Prunty, henüz 11. dakikada mola istedi. Furkan Korkmaz ve Sinan Güler’le içeri kat ederek basketler bulan millilere Büyük Britanya, Johnson ve Clark ile yanıt verdi. Skor 34-28 (Türkiye lehine) gelince; coach Ufuk Sarıca mola istedi. Mola dönüşünde Achara ile Britanya farkı 4 sayıya indirse de (34-30), sahneye Furkan Korkmaz çıktı ve 40 saniyede 5 sayı buldu. Devrenin tamamlanmasına 4 dakika kala skor 39-30 oldu. Britanya cephesinden hemen mola isteği geldi. Mola dönüşünde Cedi Osman, Kenan Sipahi ve Meih Mahmutoğlu’nun sayılarıyla Ay-Yıldızlılar, 10-3’lük bir seri yakaladı. Bitime 1 dakika kala farkı da 16 sayıya çıkardı: 49-33. Okereafor ve Lawrance ile sayı bulan Büyük Britanya, skoru 49-36’ya getirdi. Bu da aynı zamanda devrenin skoru oldu.

Üçüncü çeyrek Semih Erden ve Okereafor’un karşılıklı basketleriyle başladı: 51-38. Nelson’ın sayılarıyla oyuna tutunmaya çalışan Büyük Britanya’yı Melih Mahmutoğlu, üç sayı çizgisinin gerisinden cezalandırdı. Melih’in isabetleriyle 15. dakikada Türkiye, skoru 59-43’e getirdi. Üst üste üç hücumdan boş dönen millilerimiz potasında 4 sayı görünce, skor 59-47’ye geldi. Hücumdaki aksaklıkları gören coach Ufuk Sarıca, üçüncü periyodun bitimine 3 dakika kala molayı istedi. Mockford’un mola dönüşündeki üç sayılık isabetiyle Büyük Britanya, seriyi 7-0’a taşıdı: 59-50. Melih Mahmutoğlu ve Furkan Korkmaz’ın sayılarıyla Türkiye, 1 dakika kala farkı yeniden çift hanelere çıkardı: 64-54. Kalan sürede başka sayı olmayınca, Milli Takımımız final periyoduna da 10 sayılık avantajla gitti.

Final çeyreğinin hemen başında Erkan Veyseloğlu’na teknik faul çalındı. Lawrance ve Achara’nın arka arkaya bulduğu sayılarla Büyük Britanya, farkı tek hanelere indirdi: 64-59. İlk 2 dakikada skor bulamayan Milli Takımımız’ın üzerindeki ölü toprağını atan isim Semih Erden oldu. Cedi Osman da deneyimli pivota eşlik edince; fark 33. dakikada yeniden çift hanelere çıktı: 70-59. Lawrance ve Olaseni ile skoru 70-65 yapan Büyük Britanya’ya Milli Takımımız Erkan Veyseloğlu ve Melih Mahmutoğlu ile yanıt verdi. Ay-Yıldızlılar, bitime 5 dakika kala farkı 10 sayıya çıkardı: 75-65. Üç hücumdan boş dönen millilerimiz karşısında Clark, üçlüğü gönderdi. Büyük Britanya, farkı yeniden tek hanelere düşürdü: 75-68. Sinan Güler, Semih Erden ve Melih Mahmutoğlu’nun son bölümde oyuna ağırlığını koymasıyla birlikte Milli Takımımız parkeden galibiyetle ayrıldı: 84-70.

 

Maç Fotoğrafları için “Sonraki” tıklayınız

Önceki1 / 10
Dolaşmak için ← → tuşlarını kullanabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz