Teşekkürler Takım…

0
691
Foto: Fehmi ÖZGÜLER

Zor bir iş olduğunu biliyorduk. Bir tarafta çoğu ilk kez bu seviyelerde mücadele eden oyunculardan kurulu yepyeni bir takım. Diğer tarafta ise son 4 şampiyonanın üçünü kazanmış ve altın madalyanın en güçlü favorisi yılların tecrübesi İspanya..

Yine de bizi turnuvanın başından itibaren alıştıran ve umutlandıran kazanma arzumuz ve enerjimiz vardı. Denedik, hatta yaklaştık ama olmadı..

O heyecanlı ayakları, titreyen elleri böylesine atmosferlerde kontrol etmek zordur. Zaman ve emek ister. En çok hoşuma gidenlerin başında da uzun zamandır A Milli Takım seviyesinde görmediğim coach- oyuncu ilişkisiydi. Bu bile ilerisi için çok pozitif bir gösterge.

Sonuç olarak şampiyonayı çok ciddi bir tecrübeyle noktalandırdık. Teknik staff’ın başta 1, 4 ve 5 pozisyonlarına yeni alternatiflerin kazandırılmasından, takım basketbolumuzun güçlendirilmesine dönük yoğun çalışmalara süratle başlayacağından eminim…

Emin olamadığım ve güvenmediğim tek şey ise; içimizdeki düşmanlar ve onların kırıntıları. Siz bu alemde ne ikiyüzlüler, ne arkadan yılan gibi iş çevirenler var bilemesiniz. Bunlar yediği önünde, yemediği arkasındayken, en büyük vatan ve milletsever. Ama avanta dünya bittiği zaman en zehirli engerek olurlar…

Türk Basketbolu yeni programıyla kabuk değiştirecek ve çok daha başarılı noktalara gelecekse yarından tezi yok; sinerjiye zarar veren ve verdiğinden şüphelenilen tüm unsurlar dezenfekte edilmelidir.

Sonuç olarak, teşekkürler takım….

    CEM ÇAĞAL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz