Tecrübe ve Soğukkanlılık…

0
349
türkiye Letonya
türkiye Letonya

Maçın sonunu doğru oynama becerisi, tecrübe ve soğukkanlık gerektirir. Tıpkı Rusya karşılaşmasında olduğu gibi basit bireysel hatalar ve acelecilik kazanabileceğimiz bir mücadeleyi daha kaybetmemize neden oldu.

Büyük Britanya gibi fundamental becerisi zayıf takımlara karşı baskılı savunmalar sonuç verebilir. Ancak ‘‘Hata yaptıracağım ‘‘diye aynı full court enerjiyi Sırbistan’a harcarsanız maçın son bölümünde mental düşüşler yaşarsınız ve ayakların yerine eller çalışmaya başlar. O gücü belki de daha içeride kalarak, pick and roll ve şut savunmalarında tüketmek gerekirdi.

Çok fazla dış atışa bağımlı oynuyoruz. Sırbistan’ın şımarık ve cool savunma görüntüsü bize bu pozisyonları verdi. Ancak hücum alternatiflerimizi mutlaka zenginleştirmemiz gerekiyor.

Bu arada tarihin sinerjisi en düşük Sırbistan takımını izlediğimi söylemeden geçmeyeyim. Coach Djordjevic ile oyuncular arasında boşanmak üzere olan karı koca havası var. Çok önemli projelerle yeniden yapılanan Türk Basketbolu işin henüz çok başında ciddi bir turnuvayı kucağında buldu. Arzu edilen seviyede bir yatırım takımı mıyız ? Hayır.

Henüz keskin yorumlar yapmak için çok erken. Ama sonuç ne olursa olsun bence Eurobasket’in ardından bizi doğruya götürecek birçok şey için herşey yeniden başlayacak.

Şimdilik sadece grupta kalan 2 maçımızı kazanmaya ve en kötü üçüncü bitirmeye odaklanalım.

        CEM ÇAĞAL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz