Sergey Bazarevich: Turnuvaya Galibiyetle Başlamak Önemli

0
168

Eurobasket 2017’de A Milli Takımımızın Rusya’ya mağlup olduğu karşılaşmanın ardından Rusya’da coach Sergey Bazarevich açıklamalarda bulundu.

Deneyimli coach, Türkiye’nin önemli oyuncularının artık milli takımda olmadığını ve yaş ortalaması genç bir takımla mücadele ettiklerini aktaran Bazarevich, “Sahada çok güzel bir mücadele vardı. İyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Aleksei Shved ve Timofey Mozgov, bize galibiyet için yeterli sayıyı üretti. Hızlı hücumlardan çok sayı yedik ama telafi etmesini bildik. Turnuvaya galibiyetle başlamak önemli.” diye konuştu.

“Top kaybına çözüm bulamadık”

Bu kadar top kaybını nasıl değerlendireceksiniz?” şeklinde gelen soruya ise deneyimli coach, ”Değerlendirmek zorunda mıyım? Rakibin bizi zorlayacağını biliyorduk. Ancak buna çözüm bulamadık.” dedi.

Rus oyuncu Aleksei Shved ise iki takımın da sonuna kadar mücadele ettiğini ve maçı bırakmadıklarını anlatırken, milli basketbolcu Cedi Osman’ın performansıyla ilgili yöneltilen soruya ise, “O çok önemli bir basketbolcu ve 3 farklı pozisyonda oynayabiliyor.” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz