Orhun Ene: Bunlar İyi Günlerimiz Ama…

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 7. haftasında Anadolu Efes‘i 80-68 mağlup eden Tofaş‘ta coach Orhun Ene rakiplerinin skorer oyuncularını durdurarak maçı kazandıklarını söyledi.

Ene, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kısa oyuncularından ribaunt anlamında çok iyi katkı aldıklarını dile getirdi.

Maçın genelinde iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirten Ene, “Rakibimizin skorer oyuncularını iyi durdurduk. Hücumda, biraz daha o sertliğe karşı oyun içerisinde kalabilseydik, bazı bölümlerde yakalanmayacaktık. Oyuncularım gösterdikleri şevk ve arzuyla kazanan takım görüntüsünü ortaya koyuyorlar. Kendi ritmimize döndük. Ligi ve Avrupa maçlarını birlikte oynamak önemli. ULEB Avrupa Kupası’nda en az 1 veya 2 galibiyete ihtiyacımız var. ‘Bu maçı kazanırız’ diye rahat edebileceğimiz bir maç yok. Basketbolu yaşamamız lazım. Bunlar iyi günlerimiz ama her takımın kötü günleri de olacak. Bize destek olan seyircilerimizin bu birlikteliğiyle üst seviyede tuttuk takımı.” dedi.

Kemal Erdem: