Olympiakos’luların WorldCup İsyanı!

0
2900

Çarşamba günü THY Euroleague’de Fenerbahçe Doğuş ile karşılaşacak olan Olympiakos’ta 6 oyuncu isyan bayrağı açtı.

Olympiakos takımında yeralan 6 oyuncu, Giorgios Printezis, Mantzaris, Strelnieks, Nikola Milutinov, Papapetrou ve Papanikolaou 2019 Dünya Kupası elemelerinde milli takımlarında yeralmak istemediklerini açıkladı.

Olympiakos’un yoğun takvimi sebebiyle Dünya Kupası elemelerinde oynamak istemeyen 6 oyuncunun 4’ü Yunanistan, biri Letonya biri de Sırbistan milli takımında bulunuyordu.

Olympiakos’lu oyuncular “Çocukluğumuzdan beri, hiçbir riske aldırmadan, ailelerimizden uzakta kalarak her Milli Takım Turnuvası’na katılmaya çalıştık. 
Aslında, bir çok sakatlığa rağmen ne zaman çağırılsak da bu formayı giymenin gururunu yaşadık. Biz bunu sevgi, saygı ile kendimizi adayarak yaptık ve hiçbir zaman şikayet etmedik. Fakat, bu maç takvimine göre hiç istemediğimiz bir pozisyondayız ve bu yüzden FIBA Dünya Kupası elemelerinde forma giyemeyeceğiz. EuroLeague’de oynayacağımız maçlar göz önüne alındığında, eleme maçlarına katılamayacak olmamız anlayışla karşılanmalı, zaten EuroBasket için sezon öncesi hazırlıklarının büyük bir kısmını kaçırdık. Umarız ki bu durum tekrar normale döner ve biz de gururla Milli Takım forması giymeye devam edebiliriz” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz