Mücadele ve Hüzün

0
386

Eurobasket’in üçüncü maçında da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan milli takımımız mücadele boyutunu ne kadar yukarı taşısa da bazı oyuncuların sınırlı yetenek ve pozisyon bilgisi eksikliğinden dolayı rakibin can alıcı yerlerdeki hamlelerine reaksiyon veremeyerek hüzünlü bir şekilde kaybetti…

Melih, Cedi, Semih ve Furkan Korkmaz’ın sorumluluk alarak oynadıkları dakikalarda verdikleri performansın karşılığı maç dengede gider gibi gözükse de, oyun kurucu pozisyonunda Jovic, Kenan’a büyük üstünlük sağlayarak Sırbistan’ın kazanmasını kolaylaştırdı. Bogdan Bogdanovic’in klasikleşmiş ikinci yarı sağanağı ise yabancı olmadığı salonda, yeni ayrılık yaşadığı taraftarlarından hem maç önünde, hem de karşılaşma sonunda aldığı haklı alkışın karşılığı gibiydi.

Ufuk Sarıca, Ertuğrul Erdoğan ve Erdem Can eldeki oyuncularla sahaya sürdükleri beşlerle taktik konusunda muazzam iş çıkarıyorlar. Lakin takımın kilit oyuncusu Sinan’ın yoğun geçen sezon sonrası henüz üzerindeki yorgunluğu atamadan bu turnuvayı oynaması, Semih’in herhangi bir kulüpte olmadan ve 6 ay elini topa sürmeden sahada oluşuna rağmen verdiği iyi görünümü yedekleyecek ikinci bir oyuncu olmaması, tabii ki en önemli sorun oyun kurucu pozisyonundaki eksiklik teknik ekibinde bir noktada elini kolunu bağlıyor.

Bu akşam yine dolu tribünler önünde Belçika karşısında minimum hata ile oynamak ve üst gruba çıkmak için kazanmak zorundayız. Oyunumuzu her maç geliştirme yolunda adımlar atıyoruz. Umarım bu akşam eksik pozisyonlarımızda yükü sırtlanan 4 oyuncumuza en az 2 oyuncumuz daha destek olur ve Belçika’yı mağlup ederek üçüncü sıra için umut var olmaya devam ederiz.

Ömer KOÇŞAN
omer.kocsan@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz