İlk Hedef Gerçekleşti

0
406

Belçika karşısında ‘‘Tamam mı, devam mı ?” maçında ilk ve son çeyreklerdeki akışkan oyunumuzla kazanarak 16 takım arasındaki yerimizi garantiledik.

İlk periyotta hücumda 10/10 saha içi isabet yüzdesi, Semih’in boyalı bölgede sağladığı üstünlüğün verdiği enerji takımımızın özgüvenini yüksek tutmasını sağlayan faktörler oldu.

İkinci çeyrekte Belçika üç sayı çizgisinin gerisinden Gillet ve Serrod’la üreterek farkı kapattı. Lakin Semih parkede devleşerek tekrar Milli takımın ivme kazanmasını sağladı. İlk yarının en olumsuz yönü; Kenan’ın süre aldığı 17 dakika içinde hiç çembere bakmadan, istatistik kağıdının ribaund ve asist kalemlerine hiç katkı yapmadan oynamasıydı.

Ancak takımın savunma tarafındaki kararlılığı, kenardan gelip büyük katkı veren Barış Hersek’in makinanın dişlilerine katılması hücum tarafındaki verimliliğin devamını sağladı. Farkı 14 sayıya kadar çıkardıktan sonra devrenin bitimine kalan 2 dakikalık sürede alan savunmasına dönen Belçika’ya cevap veremedik ve 7-0’lık seri yiyerek farkın erimesini engelleyemedik.

Oyun içindeki inişler çıkışların bolca yaşandığı maçta kenardan gelen Erkan, Doğuş, Sertaç ve Barış’ın skor üretimine katkıları ilk yarının suskun oyuncusu Kenan’ın son 5 dakikada yaptığı kritik anlardaki 2 top çalma, 1 ribaund ve 3 sayılık üretim Belçika’nın nefesini kesti.

NBA olan gençlerimiz Cedi ve Furkan Korkmaz’ın gün be gün formayı sahiplenişleri, Melih’in keskin şutörlüğü, Semih’in yeniden doğuşu geride kalan maçların gerçekleri. Şimdi önümüzde önemli Letonya maçı var. Eğer 10 sayı ve üzeri kazanırsak üçüncü ve üzeri sıralarda grubu bitirip ilk 16’da göreceli avantajlı bir eşleşme yakalayabiliriz. Olası dördüncü sırada yer almamız ise bizi İspanya karşısına çıkaracak.

Önce Letonya karşısında vereceğimiz sınava konsantre olup,kenardan gelecek oyunculardan alacağımız maksimum verimle grupta sıralamamızı belirleyeceğiz. Ardından Sinan Erdem Spor Salonu‘nda rakibimizi bekleyeceğiz.

Ömer KOÇŞAN
omer.kocsan@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz