Fenerbahçe- Darüşşafaka Maçında Ortalık Karıştı

0
208

Bobby Dixon ve Scottie Wilbekin'in kavgası sonrasında 3 teknik faul, bir diskalifiye kararı çıktı

THY Eurolague’de Fenerbahçe ile Darüşşafaka arasında oynanan karşılaşmada gergin anlar yaşandı.

Karşılaşmanın 2.periyotunun bitimine 4.02 kala Fenerbahçe skorda 30-28 öndeyken birbirlerinin üzerine yürüyen Bobby Dixon ile dacka-olayScottie Wilbekin birbirine kafa kafaya tokuşturup, tartıştı.

İki oyuncunun kafa kafaya birbirlerine diklenmesi sonrasında gerilim arttı. Hakemler oyunu durdururken tartışma daha da büyümeden önlendi. Hakemler pozisyonu kenara gelip tekrar izlerken Scottie Wilbekin’in seyirciye de tepki göstermesi gerginliği daha artırdı.

Bunun sonrasında Scottie Wilbekin ve Bobby Dixon’a karşılıklı sportmenlik dışı faul ve teknik faul geldi. Tartışmanın içinde yeralan Jan Veselyde teknik faul geldi. Ardından da Darüşşafaka’da Adrien Moerman diskalifiye edildi.

Karşılaşmanın 3.periyotunun bitimine 7.29 kala ikinci teknik faulü alan Jan Vesely, oyundan diskalifiye oldu.

[fav-module-7 module_7_type=”three_columns” category_id=”56″ hide_title=”show_title” posts_limit=”6″ custom_title=”Euroleague Haberleri” image_size=”370_277″ module_space=”” module_meta=”false” author_name=”1″ time_diff=”1″ post_date=”0″ post_time=”0″ post_view_count=”1″ post_comment_count=”1″ text_align=”” module_bg=”” module_padding=””]