Andrei Kirilenko: Çok Zahmetli Bir Zafer Oldu

0
3067

Rusya Basketbol Federasyonu Başkanı Andrei Kirilenko, konuk milli takımının Eurobasket’teki ilk maçında ev sahibi Türkiye’yi 76-73 yenmesini değerlendirdi.

Kirilenko, yaptığı açıklamada ”Takımın tümünü tebrik ederim! Çok zor ve zahmetli bir zafer oldu. Bence sahada iki farklı takımımız vardı. İlk yarıda, oldukça olgun bir basketbol sergileyerek, disiplinli, mücadelenin seyrini kontrol altına alıp mükemmel bir şekilde oynadılar. Doğal olarak yapılan hatalara rağmen genel olarak oyunumuz iyi görünüyordu. Ancak ikinci yarıda çok şey değişti. Açıkcası bunu uzun zamandır görmedim. Kısa bir süre içinde konsantrasyonumuzu kaybetmeye başlayınca topu rakibin eline verdik.” dedi.

Deneyimli basketbol adamı, tüm olumsuzluklara rağmen Rus ekibinin maçı mantıklı bir sonuca getirip, kazandığını söylerken, ‘‘Bu kesinlikle iyi bir işaret. Takımın bir karakteri olduğunu ve böyle zor bir maçı “çekip çevirebildiğini” gördük. Ancak böyle bir oyunu Sırplar veya Letonyalılar asle affetmeyecektir. Doğal olarak, ilk yarıdaki oyunu göstermeye çalışmamız gerekiyor. Bunu başarırsak, her şey düzelecektir.’‘ şeklinde konuştu.

İkinci yarı oldukça agressif bir şekilde hücum ettiklerini ve her oyuncunun atış için adeta şarj olduğunu söyleyen Başkan Kirilenko, ”İkinci yarıda, bazen bizim için ana sıkıntının topu çıkarmak olduğu düşünüyordum. Sayıya ihtiyaç duysak da aslında unutulmaması gereken şey buydu. Her şeye rağmen çocuklar ile antrenörleri hak ettiği zafer için tebrik ederim! Objektif olacağım; ev sahibi takımlara karşı turnuvaya başlamak her zaman zordur. Özellikle salonun çılgın desteğine rağmen takımımız bu durumdan etkilenmedi. Bu durumda sonuç çok önemlidir ve bugün bu başarıldı” sözlerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz