Aleksandar Petrovic: Eurobasket Olimpiyattan Daha Zor

0
327

Hırvatistan Milli Takımının teknik patronu Aleksandar (Aco) Petrovic, Eurobasket’te kendilerini Rio Olimpiyat Oyunları’na göre çok daha sert bir şampiyonanın beklediğini ifade etti.

Eurobasket’te herhangi bir vaatte bulunmamakla birlikte takımının zihinsel ve fiziksel olarak şampiyonaya hazır olacaklarını söyleyen deneyimli coach, ”Bu macera bizi nereye kadar götürecek, göreceğiz. Bu takımı dünyada herhangi bir takımla değişmem. Milli takımının antrenörü olduğum için çok gururluyum’‘ dedi.

Dün Zagreb’de toplanan Hırvatistan 31 Ağustos-17 Eylül tarihleri ​​düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda Romanya’daki C Grubu ile başlarken, Macaristan, Romanya, Karadağ, İspanya ve Çekya ile mücadele edecek.

Petrovic, bazı takımlara göre geç hazırlıkları başlamalarına rağmen ‘en iyi formu yakalamak’ için yeterli zamanları olduğuna inanırken, ”İlk 15 gün için bizden mucize beklemeyin. Altı gün sonra Hırvatistan’daki durumumuzu Rio’ya benzetmeye çalışmak pek akıllıca olmayacaktır. Sanırım maçtan maça gelişeceğiz” şeklinde görüş bildirdi.

Hırvatistan grup maçlarının ardından İstanbul’da oynanacak eleme maçlarında alacakları dereceye göre D Grubu’nda yer alan Sırbistan, Rusya, Türkiye, Letonya, Belçika ve Birleşik Krallık‘tan oluşan takımlarından biriyle eşleşecek.

Hırvatların teknik patronu, Kaloşvar Kluj’da oynanacak grup maçlarına hazır olmak için her şeyi yapacaklarını söyleyerek, ” Ben bu takımın mümkün olan en iyi pozisyonu sağlamak adına oynama yeteneği olduğuna inanıyorum. Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Top 16 ve çeyrek final turları iki nakavt karşılaşması olacak. Bizi Olimpiyatlardan çok daha zor bir kulvar bekliyor. Orada son derece zorlu rakiplere karşı madalya için mücadele edeceğiz” dedi.

Avrupa Şampiyonası’nda Petrovic’in Hırvatistan’ı temsil edecek 14 kişilik kadroda Roko Leni Ukic, Popoviç, Krunoslav Simon, Dominik Mavra, Bojan Bogdanovic, Marko Tomas, Filip Kruslin, Ivan Ramljak, Dario Sariç, Dragan Bender, Tomislav Zubcic, Darko Planiniç, Luka Zoric ve Ivan Buva bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz